Soest in de midden steentijd
De midden steentijd opgraving in de gemeente Soest (2015) was de aanleiding van deze publicatie. De opgraving vond plaats op de plek waar nu de Jan Wolkershof is. Ondanks dat er al veel bekend was over de historie van Soest, zijn er weer nieuwe dingen over de geschiedenis ontdekt.
Bijzondere historische ontdekking
Wethouder Pijnenborg is enthousiast over de historische ontdekkingen. “Wat vooraf een ‘standaard’ opgraving leek – nodig om woningen te kunnen bouwen – levert heel nieuwe informatie op over het leven in de midden steentijd. 10.000 jaar terug woonden er al mensen in Soest.
We dachten altijd dat de jager-verzamelaars uit die tijd rond trokken. Maar in de gemeente Soest bleven ze langer hangen. Deze Soester steentijd-mensen woonden anders, aten anders en leefden anders. Dat ontdekten de archeologen vlak voor kerst 2015 in het zand onder een oud korfbalveld.”
Wetenschappelijk rapport en boekje voor publiek
Na afloop van de opgraving in 2015 hebben de archeologen tal van onderzoeken uitgevoerd. Een deel van die onderzoeken loopt nog omdat er zo ontzettend veel vuursteen is gevonden. Maar de hoofdlijnen zijn inmiddels duidelijk.
Uiteindelijk komt er een dik wetenschappelijk rapport over het archeologisch onderzoek. Omdat er vanuit de Soester samenleving veel belangstelling was voor de opgraving, wilde wethouder Janne Pijnenborg naast het wetenschappelijk rapport ook een geschiedenisboek voor publiek maken.
“Dit boekje laat met fraaie illustraties zien wat de wetenschappelijke ontdekkingen ons vertellen over het leven in Soest in de midden steentijd.”
Product specificaties
Hardcover
Historie / geschiedenis
A5 liggend
Genaaid gebonden
140 g/m² MC Silk
32 pagina’s
Krasvast matlaminaat + Spot UV-lak
Bedrukte schutbladen